Powrót do korzeni

Pamiętasz to uczucie, gdy późnym zimowym popołudniem siadałeś wraz z babcią przy kominku, otulony kocem i z kubkiem gorącej czekolady w dłoniach, a ukochana starsza pani zaczynała snuć opowieści o swoim dzieciństwie? Siedziałeś zasłuchany z oczami i uszami otwartymi szeroko. Czułeś podekscytowanie, gdyż wspólnie jeździliście konno wśród drzew, zbieraliście owoce w sadzie i chodziliście do remizy, by tańczyć w towarzystwie przyjaciół. Babcia po chwili wyciągała album z odbitkami zdjęć, pokazując na czarno-białych fotografiach członków rodziny, w bogato zdobionych strojach i z ciekawymi nakryciami głowy. Dopytywałeś, kto to, co robił, kim był – jak odkrywca, który pełnymi garściami czerpie z rodzinnej historii! Wówczas czuć było więź, która wytwarzała się między Tobą a Twoją babcią.
Dobrze jest wrócić do czasów dzieciństwa i pamiętać, jak to było, gdy człowiek miał pięć-siedem lat: beztroska niespokojna dusza żądna przygód i historii. Masz dzieci? A może Twoi przyjaciele są rodzicami? Myśleliście kiedyś, by pokazać im swój świat i sprawić im taką samą radość, jaką Wam sprawiał czas spędzony wspólnie z dziadkami podczas oglądania rodzinnych albumów? Współcześnie wywoływanie zdjęć nie sprawia żadnego problemu, można zamówić odbitki online, które są dostarczane pod wskazany adres.

Wspólnie z przyjaciółmi i dziećmi stwórzcie album, przy okazji opowiadając sobie wzajemnie historie. A później – usiądźcie razem przy kominku, zaparzcie pyszną herbatę i poznawajcie lepiej swój świat. Z historyjek składa się przecież nasze życie, nie pozwólmy im wyblaknąć!

Komentarze